Élménypedagógia.

Gyöngyszem napközi

Utolsó kommentek:

Évili 2016.08.18. 14:58:08

Kedves Ildikó!

Köszönöm a gyors és részletes választ, megfogadom a tanácsokat.Nagyon tetszik a blog, érdeklődéssel várom a további ötleteket.

Még egyszer köszönöm:Éva

Bejegyzés: 16.Festés kávéval

Ildikó Gyöngy Tóth 2016.08.17. 23:20:09

@Évili:

Kedves Évili!

Elvileg bármilyen fotó, kép jó. A blogban szereplők többsége a googlee-ról lettek leszedve éppen azért, hogy bárki megtalálhassa őket. (pl. Grafika ló) Tény át kell egy kicsit "dolgozni" mivel a kávé lazúros, így előfordulhat, hogy, ha nincs átdolgozva több réteg kávéval történő megfestés után sem tűnik el a nyomtatott kép, hanem átlátszik. Az alap kép értelemszerűen legyen fekete - fehér. (vagy tegyük azzá.) És alaposan le kell halványítani, de úgy, hogy legalább három árnyalatunk maradjon. halvány szürke, sötétebb szürke és egy még erősebb, ami még nem fekete. Így a fehér alap színnel együtt négy "színünk" van, ami már a szem számára térhatás illúzióját adja. Mint írtam a kávéfestés lényege, hogy a gyerekek nem rajzolni tanulnak, hanem az árnyalást. A kinyomtatott kép éppen azért kell, hogy legyen némi segítség. A figura, pl. ló esetében (és érdemes ezzel kezdeni nem épülettel!!!!!!!!!!!! ) tűecsettel körbe kell rajzolni azt majd a hátteret kell megfesteni puha lapos ecsettel. Ez azért fontos, mert a sötét háttér segít a szemnek tisztábban látni, hogy mi a további teendő, hogy a térhatás tökéletesen kirajzolódjon és nem utolsó sorban ezzel a két lépéssel már megismerhető a kávé viselkedése a papíron. (Ha túl sokat viszünk fel akkor buborékok lesznek és sokáig kell oda - vissza "simogatni" . Már ezért is érdemes gyerekekkel ezzel festetni, mert megtanulják mennyire is érdemes az ecsetet festékbe mártani! A következő lépés ismét tűecsettel a vonalakat megrajzolni, majd egy vastagabbal a foltokat megfesteni. Ahol világos egyszer, ahol pedig sötétebb a szürke kétszer, vagy háromszor száradás után megfesteni. (Így lesz világos, sötétebb és nagyon sötét barna, hogy több réteget viszünk fel. Pl. ló fülének lyukja,, orrlyukja, szeme, árnyékok.) Mire ezzel készen leszünk a kép már száraz is és nincs más dolgunk, mint a lapos ecsetünket vízbe mártani és azzal a ló fejének formáját követve kissé összemosni a felvitt kávét. Ha jól dolgoztunk a nyomtatandó kép átdolgozásával akkor az alapkép a kávéval történő megfestés után egyáltalán nem látszik át.
Jó munkát! Üdv: Ildikó BayTi Műterem.

Bejegyzés: 16.Festés kávéval

Évili 2016.08.17. 09:09:46

Kedves Ildikó!
Nagyon tetszenek a kávéval festett képek.Szeretném a napköziseimmel is megismertetni ezt a technikát. Hogyan készülnek a kifestendő képek? Kerestem épületrajzokat, sablonokat, de nem találtam.
Köszönettel:Éva

Bejegyzés: 16.Festés kávéval
süti beállítások módosítása