41. Húsvétra hangolva 1.
Lidi Thot BaYTI, Ablakdísz. Csipketojás készítése öntapadós tapétából.
|
Nem a legolcsóbb alkotási alapanyag az öntapadós tapéta még is érdemes a programba betenni, mert több szempontból is remek fejlesztési lehetőséget kínál a kis kezek számára. A kicsiknél egyszerű motívumokkal próbálkozzunk a nagyobbaknál viszont gyönyörű népi motívumaink egyike a kalocsai is szemgyönyörködtető látvány lesz.
Vásároljunk annyi centiméter öntapadós tapétát, amilyen széles tojást szeretnénk elkészíteni. Rajzoljuk meg a tojást a hátuljára, majd íves vonalakkal osszuk fel függőlegesen legalább öt részre.
Majd a gyerek rajzoljon rá azt, amit szeretne úgy, hogy sávtól sávig érjen a rajza. Vágja ki.
Hogy könnyebben lássa a kivágandó részeket segíthetünk neki azzal, hogy elősatírozzuk azt, amit nem kell kivágni.
Mivel az öntapadós tapéta műanyag a kivágás azután lehetséges, ha lyukat szúrunk rá, így érdemes íves hegyű manikűr ollót használni. A munka kezdetén fontos megbeszélni a gyerekkel, hogy ezzel az ollóval csak és kizárólag felnőtt jelenlétében szabad dolgozni, mert nagyon hegyes! Most viszont az előnyökkel is megismerkedhet, amik abba rejlenek, hogy kicsi motívumokat is könnyedén ki lehet vele vágni és az ívek is könnyebben elkészülhetnek ezzel az eszközzel.
Gyakorlatilag bármi is van felrajzolva a vágás után remekül néz ki. Az ünnepvárás első látványos darabja így már csak arra vár, hogy felragasszák azt a gyerekszoba ablakára.
A leeső sarkokat és a tojás mintázatából kiesőket is érdemes kicsit körbevágni és így gyakorlatilag a teljes alapanyagunk felhasználásra kerül a lehető legkisebb pocséklás nélkül. Hogy mire használhatóak ezek a kis darabkák? Egy gyerek ötlettára határtalan. Lehet a bicikli vázát tele ragasztgatni, vagy egy levágott ásványvizes palackból készült kosarat dekorálni. Ami, ha jól sikerül elkísérheti a kis locsolkodót az ünnepen, hogy legyen mibe rakni a locsolásért kapott tojásokat.